Antrą kartą planuojama pradėti nagrinėti didelės apimties baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo

Ar jau skaitėte?

teismas3Gruodžio 6-ąją Šiaulių apylinkės teisme antrą kartą planuojama pradėti nagrinėti sudėtingą, didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje yra 38 kaltinamieji ir 34 nukentėjusieji. Vienu metu teismo posėdis vyks keturiose vietose: Šiaulių apylinkės teismo dviejose salėse, Alytaus rajono apylinkės teisme ir Vilniaus pataisos namuose.

38 asmenys (32 vyrai, 6 moterys) kaltinami sukčiavimu organizuotoje grupėje, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos, neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtu mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu bei valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimu.

Pirmasis posėdis Šiaulių apylinkės teisme įvyko rugpjūčio 30 d., tačiau neatvykus 5 kaltinamiesiems ir 7 advokatams baudžiamoji byla nebuvo pradėta nagrinėti. Be to, prasidėjus teismo posėdžiui paaiškėjo, kad ne visi kaltinamieji yra susipažinę su kaltinamuoju aktu, kad dviem kaltinamiesiems reikia rusų kalbos vertėjų, kad Alytaus pataisos namuose per ankšta patalpa, todėl kaltinamieji stovi koridoriuje. Dėl minėtų priežasčių teismo posėdis buvo atidėtas.

Į pagalbą Šiaulių apylinkės teismas pasitelkė teismo savanorius, kurie bendraus su nukentėjusiaisiais, padės teismo posėdžio sekretorei.

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

[td_block_12 limit="2" offset="1"]
[td_block_12 limit="20" offset="3"]
spot_img