Dalyje šalies parduotuvių neveikiantys taromatai bus pataisyti artimiausiu metu

Ar jau skaitėte?

taromatasViešoji įstaiga „Užstato sistemos administratorius“ informuoja, kad dėl programinės įrangos gedimo kai kuriose Lietuvos parduotuvėse neveikia taromatai. Kilusius techninius nesklandumus šiuo metu sprendžia taromatus prižiūrinčios bendrovės specialistai. Vis dėlto nepatogumų gyventojams tai sukelti neturėtų, kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtos pakuotės daugelio parduotuvių lentynas pasieks vėliau nei vasario 1 d.

„Apgailestaujame, kad dėl programinės įrangos gedimo dalyje šalies parduotuvių taromatai šiuo metu neveikia. Nuoširdžiai atsiprašome už nesklandumus ir ieškome gedimo priežasčių, siekdami kuo greičiau jas pašalinti. Atkreipiame dėmesį, kad nuo vasario 1 d. vienkartinės pakuotės, kurios dalyvauja užstato sistemoje, dar tik pradedamos tiekti parduotuvėms. Esame tikri, kad sistemai įsibėgėjus, taromatų tinklas veiks sklandžiai“, – sako Gintaras Varnas, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius.

Kaip jau buvo skelbta, į taromatus bus galima grąžinti naujuoju užstato ženklu pažymėtas vienkartines pakuotes bei daugkartinėje užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes – stiklinius giros ir alaus butelius. Kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių parduotuvių lentynose kol kas nėra, gyventojams gali kilti nepatogumų tik norint grąžinti stiklinius giros ir alaus butelius.

„Laikinai, kol ne visi taromatai įdiegti arba jų programinė įranga taisoma, dalyje parduotuvių stikliniai alaus ir giros butelius bus surenkami rankiniu būdu“, – pasakojo G. Varnas.

Lietuvoje VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ kartu su „Tomra Group“ jau įrengė apie 500 taromatų, dar tiek pat taromatų bus įrengta iki balandžio pabaigos. Jais tikimasi surinkti apie 85 proc. užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių.

[td_block_12 limit="2" offset="1"]
[td_block_12 limit="20" offset="3"]
spot_img