10.1 C
Birštonas
2024 / 04 / 18

Išmanioms kelionėms po mūsų kraštą: ką privalu turėti savo telefone?

Ar jau skaitėte?

Kovo 11-oji – puiki proga pažinti Lietuvą ne tik oficialiuose minėjimuose ir šventėse, bet ir keliaujant po Lietuvą, taip šiek tiek atitrūkstant nuo masinių sambūrių vietų. Vis tik kai kurie žmonės tokio laisvadienio praleidimo būdo nesirenka, nes tiesiog nežino, ką įdomaus galima pamatyti mūsų šalyje. Siekdami padėti pažinti Lietuvą, „Bitės Profai“ dalinasi išmaniais patarimais, kurie palengvins šventinių kelionių organizavimą – leis susikurti maršrutą, rasti lankytinus objektus ir geriausias apylinkių vietas skaniai vakarienei.

- Reklama -

„Paminėti Kovo 11-ąją, laisvai keliaujant po gražiausias šalies vietas, yra puikus būdas praleisti šią šventinę dieną. Norint kelionei pasiruošti paprasčiau, verta pasitelkti išmaniąsias programėles. Jos kelionę leis susiorganizuoti lengviau, todėl patyrimais džiaugtis galėsite be jokių rūpesčių“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir dalinasi išmaniosiomis programėlėmis, praversiančiomis šventinėje kelionėje.

Lengvoms kelionėms – iš anksto parengti maršrutai

Internete gausu programėlių, skirtų užsienio lankytiniems objektams atrasti. Deja, jos nebūtinai parodo visas, Lietuvoje esančias, vietas. Todėl buvo sukurta specialiai mūsų šaliai skirta programėlė – „LT100 maršrutai“.

„Programėlė sukurta specialiai Lietuvos šimtmečiui paminėti. Čia rasite 100 istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų visoje Lietuvoje – tokiu būdu galėsite aplankyti savo mėgstamiausius. Jei norėsite atrasti naujų vietų – tai lengvai padarysite naudodami programėlėje esantį filtrą. Jame galėsite pasirinkti regioną, savivaldybę, objekto tipą ir pagal tai rasti jums dar nežinomus objektus. Be to, kiekvienas jų – aprašytas, todėl jais galėsite pasidomėti įdėmiau“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Programėlė leidžia kruopščiai suplanuoti kelionės maršrutą. Objektai sužymėti žemėlapyje, todėl galėsite atidžiau panagrinėti jų vietą, pasirinkti tinkamiausią kelią iki jų, paskaičiuoti atstumą tarp objektų.

- Reklama -

Kelionę planuoti padės ir interneto puslapis – Lietuvon.lt (www.lietuvon.lt). Nors ir išmaniosios programėlės šis puslapis neturi, jis puikiai veikia jūsų telefone.

„Čia taip pat galėsite pasirinkti tiek lankytinus objektus, tiek iš anksto suformuotus kelionių maršrutus. Keliaudami jais, turėsite galimybę tyrinėti dvarus ir pilis, apžvalgos bokštus, muziejus, gamtos objektus ir kitas lankytinas vietas. Net gi pasirinkti tam tikroje Lietuvos vietoje žinomą restoraną ar užeigą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Regionams atrasti – jiems dedikuotos programėlės

Jei laisvadienį vykstate į konkretų Lietuvos regioną, patikrinkite – galbūt jis turi būtent jo lankytiniems objektams pažinti skirtą puslapį ar programėlę.

- Reklama -

„Keliaujantiems po Dzūkiją pravers programėlė „Visit dzukija“. Joje rasite lankytinas Dzūkijos vietas, apie kurias galėsite paskaityti išsamiau. Kai kuriems maršrutams, pavyzdžiui, Sapieginės pažintiniam takui netgi sukurtas audio gidas, kurio klausytis galėsite vaikštinėdami juo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Lygiai tokiu pačiu principu veikia ir kitų regionų programėlės: Aukštaitijos – „Visit Aukštaitija“, Žemaitijos – „Žemai.lt“, Pajūrio – „Švyturių kelias“. Nors programėlės kūrėjai tie patys, kai kuriose jų rasite ir išskirtinių funkcijų: „Pavyzdžiui, Žemaitijos regiono programėlėje turėsite galimybę į objektus pažvelgti papildytos realybės (angl. augmented reality) pagalba. O Aukštaitijos regiono – sužaisti interaktyvų pažintinį žaidimą“, – sako M. Vrubliauskas.

Kiek kitaip atrodo Kauno regiono programėlė „Nemuno kelias“, nes ją kūrė kita organizacija. Nepaisant to, svarbiausias funkcijas – lankytinus objektus, maršrutus, informaciją apie juos – rasite ir čia. Programėlėje objektus galėsite patyrinėti iš anksto ir pasižymėti mėgstamiausius. Tokiu būdu, kelionėje tiksliai žinosite, kuriuos objektus būtina aplankyti.

Kelionių rūpesčius spręs technologijos

Išmaniaisiais sprendimais galima palengvinti ne tik kelionės planavimą, bet ir pačią kelionę. Pavyzdžiui, greitai ir patogiai rasti aplink jus esančias maitinimo vietas – restoranus, kavines ar užeigas. Tai padaryti galėsite su lietuvių sukurta programėle „Meniu.lt“.

„Joje pasirinkę vietovę, norimo maisto rūšį ar geidžiamą pasaulio virtuvę, rasite visus šiuos kriterijus atitinkančias maisto įstaigas, esančias šalia jūsų. Prie kiekvienos jų matysite ir vartotojų kokybės įvertinimų vidurkį bei kainų lygį – tai taip pat padės pasirinkti, kur norite užkąsti. Visa ši informacija leis nesukti galvos dėl to, kur ramiai atsipūsti po įspūdžių pilnos dienos“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei kelionių metu jums svarbios ne tik užkandinių, bet ir prekybos centrų, bankomatų, vaistinių ar kultūros įstaigų vietos, jas patogiai vienoje vietoje matysite su programėle „Around Me“.

„Tai nėra nauja, tačiau laiko išbandymą įveikusi ir vartotojų itin mėgstama programėlė. Atsidarę ją, vieno mygtuko paspaudimu galėsite pasirinkti jus dominančių objektų rūšį – vaistines, prekybos centrus ar bankomatus. Tuomet ekrane matysite konkrečiai skilčiai priklausančias vietas, kurios yra arčiausiai jūsų. Pasirinkę bet kurią jų, rasite žemėlapio nuorodas, kaip iki jų nusigauti“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Į keliones leidžiantis su draugais, restoranuose ir kavinėse susiduriame su kita problema – mokėjimų sąskaitas reikia išskaidyti į lygias dalis. Nuo šiol palinkus prie skaičiuotuvo ir čekio komplikuotų aritmetinių veiksmų atlikti nebereikės, tai patogiai padarysite su programėle „Splitwise“.

„Atlikus mokėjimą, jį turėsite suvesti į programėlę – pažymėti, ką ir už kiek pirkote, kas už viską mokėjo ir kiek žmonių sąskaitą turi pasidalinti. Padarius tai, matysite, kiek esate skolingas, arba kiek pinigų jums turi grąžinti kiti. Sąskaitą galėsite dalinti ne tik lygiomis dalimis, bet ir savo pačių pasirinktu santykiu. Svarbiausia, kad visa tai įvyks automatiškai ir papildomai rūpintis niekuo nebeturėsite,“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei apie išmaniąsias programėles norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovas

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...

Kaip su kondicionieriumi pagerinti oro kokybę namuose ir užtikrinti tinkamą temperatūrą?

Kondicionierių galima rasti kone kas penktame Lietuvos bute ar name. Dar penktadalis savininkų teigia artimoje ateityje planuojantys jį įsirengti – tokias tendencijas atskleidžia gyventojų apklausa. Visgi ekspertai pastebi, kad ne kiekvienas gyventojas išnaudoja tokius...

Kodėl ir kaip dovanojame sužadėtuvių žiedus?

Sužadėtuvių žiedas yra daugiau nei tik papuošalas. Jis simbolizuoja svarbų pažadą poros santykiuose. O ar kada pagalvojote, kodėl dovanojame būtent deimantais papuoštus žiedus? Sužadėtuvių žiedų istorija prasidėjo labai seniai, tačiau jų populiarumas stipriai išaugo,...

2021 metų vestuvinių žiedų tendencijos: kas laukia ateinančiais metais?

Galima neabejoti, kad 2021 m. vestuvių tendencijoms įtakos turės Covid-19 pandemija ir 2020 m. karantinas. Šiais metais tūkstančiai jaunųjų ir jaunikių buvo priversti atšaukti ar atidėti savo vestuves, daugelis su mintimi, kad jų 2021...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...