9 C
Birštonas
2024 / 03 / 28

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Ar jau skaitėte?

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.

- Reklama -

Karpos ir magija

„Beveik visi žmonės per savo gyvenimą yra turėję karpų, kai kuriems norint jas panaikinti teko kreiptis į medikus, kitiems jos išnyko pačios. Būtent dėl šios savybės tam tikrose kultūrose karpos asocijuotos su magija. Liaudies pasakose karpos siejamos su rupūžėmis, raganomis ir kerais, o žmonės, kad jų atsikratytų yra išbandę daugybę gydymo būdų“, – pasakoja vienos Lietuvoje veikiančios vaistinių tinklo vaistininkė Asta Budreckienė.


Sveikatos.info


Išties karpos su magija neturi nieko bendra, tad ir visi magiški būdai neveiksmingi Visas karpų rūšis sukelia žmogaus papiloma virusai, jie išprovokuoja nenormalų ląstelių augimą. Papilomos virusas gali sukelti skirtingų rūšių karpas: paprastąsias karpas- ant plaštakų, padų karpas, plokščiąsias karpas ir gerklės karpas.

Paprastai karpomis užsikrečiama nuo kito žmogaus per mažas žaizdeles, tad su jomis dažniau susiduria aktyvesni vaikai ir paaugliai. Taip pat pastebėta, jog jos labiau būdingos tų profesijų žmonėms, kurie darbo metu dažniau patiria smulkių sužalojimų. Pavyzdžiui, mėsininkai karpų turi 34 proc. dažniau nei biuro darbuotojai. Be to, karpos linkusios daugintis, todėl jau turint vieną reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ji gali paplisti visame organizme.

Geriausias vaistas – stipri imuninė sistema

- Reklama -

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijai prasiskverbus pro odą atsiranda žiedinio kopūsto formos išaugų ant pirštų, kelių,  skausmingų į nuospaudas panašių mazgelių ant padų (padų karpos), gimdos kaklelio vėžio riziką didinančių mėsingų ataugų ant lytinių organų.

Dažniausiai karpos vystosi lėtai, be aiškios tvarkos, prieš atsirandant karpai dažniausiai nebūna jokių simptomų, nors kartais gali atsirasti niežulys, tempimo, spaudimo jausmas, skausmas.


Zarasai.info – naudinga informacija keliaujantiems!


„Karpos gali išnykti netgi savaime. Nustatyta, jog savaime išnyksta net 65 proc. karpų. Tačiau atsiradusios karpos signalizuoja, kad jūsų imuninė sistema yra nusilpusi, gal patiriate daug streso, – juk ne veltui sakoma – visos ligos nuo nervų, tad vertėtų pagalvoti kaip ją sustiprinti ir pasitarti su specialistais“, – sako A. Budreckienė.

Kada būtina kreiptis į gydytoją?

- Reklama -

Vis tik karpos kelia estetinį diskomfortą, o organizmas su kai kuriomis, ypač su išvešėjusiomis, gali pats nesusitvarkyti, atsiranda karpų išsisėjimo pavojus, tad kartais tenka griebtis ir medicininių karpų šalinimo priemonių.

Pastebėję karpą pasidomėkite vaistinėje parduodamomis karpų naikinimo priemonėmis. „Jeigu karpa nėra jautrioje kūno vietoje, ant veido ar lytinių organų, tai nereceptiniai produktai, pavyzdžiui, ugniažolės tirpalas, kiti medicininiai preparatai tokie kaip acto monochloridinės rūgšties tirpalas,  aerozoliniai  šaldymo principu veikiantys preparatai , gali sėkmingai išspręsti jūsų problemą. Tačiau esant užleistoms karpoms, daugybiniam jų atvejui vis tik derėtų kreiptis į gydytoją“, – pataria vaistininkė.

Gydytojai paprastai karpas šalina nušaldydami jas šaltu azotu, tačiau itin sunkiais atvejais gali tekti imtis gydymo receptiniais medikamentais.

Atsiradus naujoms karpoms A. Budreckienė ragina būtinai pasirodyti gydytojui, jei sergama diabetu ar imuninės sistemos disfunkcija, jei karpos vietoje atsirado pūlinys ar patinimas, jei karpos atsirado ant lytinių organų, nes jos gali išprovokuoti gimdos kaklelio vėžį.

„Jei karpų atsirado ant lytinių organų jokiais būdais negydykite patys, o apsilankykite pas ginekologą, nes šias karpas sukeliantis virusas siejamas su gimdos kaklelio vėžiu. Gydytojui dermatologui pasirodyti taip pat būtina ir dėl odos vėžio profilaktikos visais atvejais, kai jums daugiau nei 45 metai ir staiga ant kūno atsirado karpa“, – patarė A. Budreckienė.

Vaistininkė taip pat perspėja, jokiu būdu nebandyti pašalinti karpų patiems, pavyzdžiui su žirklėmis. „Bet kokia intervencija į odos susirgimus, gali sukelti rimtų bėdų sveikatai, ne tik skausmą, bet ir infekciją“, – perspėjo vaistininkė.

Siekiant apsisaugoti nuo karpų rekomenduojama vengti dalintis rankšluosčiais, batais, pirštinėmis ar kojinėmis su kitais asmenimis, taip pat baseinuose, persirengimo kambariuose ir bendruose dušuose būtina avėti specialią avalynę, nevaikščioti basomis.

Nedidelių karpų gydymą gali paspartinti ir liaudiškos priemonės (vienu metu naudoti tik vieną preparatą):

  • Trinkite česnaku. Tiesiog perpjaukite luptą česnako skiltelę perpus ir patrinkite karpą nupjautąja puse. Česnakas turi virusus naikinančių savybių ir esant nesudėtingam atvejui gali padėti. Procedūrą kartokite kasdien septynias dienas, jei nepadėjo – kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
  • Taip pat gali padėti smulkiažiedė tūbė, pasižyminti prieš virusinėmis savybėmis. Pusvalandžiui užmerkite tris arbatinius šaukštelius džiovintų žolelių 300 ml šalto vandens, paskui lėtai jį užvirinkite ir perkoškite. Nuovire sumirkytą skudurėlį dėkite ant karpų du kartus per dieną.
  • Įberkite penkis gramus džiovintų vaistinės medetkos žiedų į vieną litrą verdančio vandens ir pavirkite penkias minutes, kad pritrauktų. Sumirkykite šiame skystyje skudurėlį ir dėkite ant karpų tris kartus per dieną.
  • Sumaišykite tris – keturis lašus Ceilono cinamono eterinio aliejaus su dešimčia mililitrų bazinio aliejaus ir tepkite mišiniu karpas du kartus per dieną.
  • Jei šie metodai nepadėjo, kreipkitės pagalbos į vaistininką arba gydytoją.
- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...

Kaip su kondicionieriumi pagerinti oro kokybę namuose ir užtikrinti tinkamą temperatūrą?

Kondicionierių galima rasti kone kas penktame Lietuvos bute ar name. Dar penktadalis savininkų teigia artimoje ateityje planuojantys jį įsirengti – tokias tendencijas atskleidžia gyventojų apklausa. Visgi ekspertai pastebi, kad ne kiekvienas gyventojas išnaudoja tokius...

Kodėl ir kaip dovanojame sužadėtuvių žiedus?

Sužadėtuvių žiedas yra daugiau nei tik papuošalas. Jis simbolizuoja svarbų pažadą poros santykiuose. O ar kada pagalvojote, kodėl dovanojame būtent deimantais papuoštus žiedus? Sužadėtuvių žiedų istorija prasidėjo labai seniai, tačiau jų populiarumas stipriai išaugo,...

2021 metų vestuvinių žiedų tendencijos: kas laukia ateinančiais metais?

Galima neabejoti, kad 2021 m. vestuvių tendencijoms įtakos turės Covid-19 pandemija ir 2020 m. karantinas. Šiais metais tūkstančiai jaunųjų ir jaunikių buvo priversti atšaukti ar atidėti savo vestuves, daugelis su mintimi, kad jų 2021...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...