Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Namų planai Biržuose pareikalaus atsakingų sprendimų

namu planai

Susikurti svajonių namą – nedidelė problema, visai kas kita atrasti tam lėšų, jį pastatyti ir įrengti. Nė kiek ne lengvesnė užduotis yra suplanuoti, kas, kur ir kaip jame turėtų atsirasti, kad būtų visiems namo gyventojams ir patogu, ir jauku gyventi ne vienerius metus. Kadangi ši veikla – itin atsakingas dalykas, galvojant apie tai, kad namas stovės daugelį metų, tad ar jis teiks malonius potyrius, ar nesinorės ten sugrįžti, priklauso ir nuo namų planų rengimo. Taigi, jei namo Biržuose vizija vis labiau artėja prie realios statybos, pats laikas kviesti šeimos „tarybą“ ir imtis namo plano sudarymo. Kas svarbu šiuo atveju?

– Pirmiausia reikia apmąstyti, kiek kambarių planuojama ir kiek individualios erdvės namuose bus skiriama kiekvienam jų gyventojui. Po to galima derinti vonios ir tualeto kambarių, rūbinės reikmes, kitus būtinus „kampelius“. Pavyzdžiui, galbūt šeimoje yra daug dirbantis asmuo ir jam reikalingas darbo kambarys. Tuomet, kai būtinybės „suguls“ plane, galima pradėti ieškoti „aukso viduriuko“ tarp norų ir galimybių – nes juk ne visuomet esama tiek lėšų, kiek būna užgaidų.
– Imantis namų planų klausimo, itin svarbus supančios aplinkos aspektas – juk ne visada Biržų miesto architektūroje derės rąstinis namas, kokio visai norėtųsi. Kas kita užmiestyje, kur yra daugiau laisvės individualiems sprendimams vykdyti, čia gali būti statomas ir medinis, ir kitokio pobūdžio statinys.
– Kambariai, darbo ir poilsio erdvės turi būti išdėstytos taip, kad būtų patogu ne vieną vakarą, bet visą gyvenimą. Suprantama, kad tai suplanuoti galbūt ir nėra lengva, tačiau, kad išvengti esminių klaidų, geriau kreiptis patarimų į specialistus. Nes juk ne visada tai, kas atrodo, turėtų būti patrauklu akiai, gali būti funkcionalu. Ypač svarbu atitinkamai suplanuoti apšvietimą, maisto gaminimo erdvę, langus, kad į namus patektų kuo daugiau natūralios šviesos ir šilumos bei kt.
– Šiais naujų technologijų ir atradimų laikais itin sparčiai tobulėja ir statybų sektorius, o visko žinoti tiesiog neįmanoma. Tad tai, kas galėtų būti naudinga jūsų namui, vertėtų išklausyti iš tuo besidominčių specialistų ir galbūt pritaikyti. Tai, kas buvo madinga ir taikoma prieš dešimtmetį, dažniausiai pasenę ne tik morališkai.

(Visited 46 times, 1 visits today)
123456