Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2017″ – Biržų krašto pristatymas

Sausio 20–22 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo” vyko 5-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda “Adventur 2017″. Tris dienas parodos organizatoriai keliautojus kvietė ragauti pasaulio ir Lietuvos. Nauji maršrutai, nuolaidos, turizmo verslo forumas, Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai, Geografijos žinių konkursas, Lietuvos miestų ir miestelių prisistatymai, Ilgasis keliautojų savaitgalis, susitikimai su garsiais žmonėmis ir turizmo verslo kolegomis. Gastronominė kelionė po Lietuvos miestus ir miestelius bei užsienio šalis į kelionių parodą šiais priviliojo 29631 lankytoją. Šiais metais jų buvo net 19,54 proc. daugiau nei pernai.

Parodoje buvo pristatytos 28 šalys: Baltarusija, Bulgarija, Estija, Čekija, Danija, Graikija, Gruzija, Jordanija, Italija, Indonezija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Omanas, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Rusiją, Seišelių salos, Singapūras, Slovakija, Suomija, Švedija, Tailandas, Turkija, Vietnamas, Ukraina.

Savo gražiausią Lietuvą parodoje pristatė net 50 šalies miestų ir rajonų – Alytus, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Ignalina, Jonava, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kauno miestas ir Kauno rajonas, Kėdainiai, Klaipėda, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Nida, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rusnė, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šiauliai, Šilalės rajonas, Šilutė, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Trakai, Ukmergė, Utena, Varėna, Vilkaviškis, Vilnius, Vilniaus rajonas, Zarasai, Žemaitija.

Biržiečių parengta ekspozicija kvietė susipažinti su Biržų krašto kulinariniu paveldu, unikaliais lankytinais objektais. Biržus atstovavo Biržų turizmo informacijos centro darbuotojai, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ darbuotojai bei savanoriai. Biržiečių ekspoziciją aplankė ir su jos lankytojais bendravo Savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, administracijos direktorius Rimantas Pauža. Ekspozicijoje pristatyti rajono turistiniai ištekliai, infrastruktūra (apgyvendinimas, maitinimas, laisvalaikis, edukacinės programos). Akcentuotos 2017 m. naujienos – Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio bibliotekos parengtas turistinis maršrutas „Dideli Vabalninko lygumų žmonės“, levandų ūkis, eko basų kojų parkas. Lankytojų laukė įvairios vaišės, kurias paruošė – TŪB Rinkuškiai, UAB Biržų alus, Butautų dvaro alus, UAB „Biržų duona“, kavinė „Biržė“, Milišiūnų ūkis, Levandų ūkis, Sodeliškio dvaro sodyba, restoranas „Pilies skliautai“.

Parodos lankytojai domėjosi mūsų kraštu. Sulaukta nemažai įvairių organizacijų dėmesio, gauta nemažai kontaktinės informacijos. Aptartos bendradarbiavimo galimybės su kelionių organizatoriais dėl Biržų krašto įtraukimo į jų maršrutus, bendrauta dėl infoturų Biržų krašte (kalbėta dėl Lietuvos, Latvijos žurnalistų ir kelionių organizatorių, gautas pasiūlymas dėl Baltarusijos agentūrų atvykimo). Šiais metais Biržai ir Vabalninkas bus įtraukti į „Mototourism Rally 2017″. Tai septintus metus gyvuojantis projektas, kurio metu startuojama iš bet kurios Lietuvos vietos, su bet kokiais motociklais ir per vieną dieną pravažiuojama konkrečiu maršrutu, aplankant daugiau nei 30 kultūros paveldo ir istorinių objektų.

2017 m. vasario 3–4 d. Rygoje vyks tarptautinė turizmo paroda „Balttour”, kurioje planuojama pristatyti Biržų turizmo klasterio veiklą ir siūlomas paslaugas.

Biržų rajono savivaldybės informacija

(Visited 38 times, 1 visits today)
123456