Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Teatro proveržis Panevėžyje!

foto2Balandžio 8 dieną, Panevėžyje Juozo Miltinio dramos teatras, bendradarbiaudamas su klubu „Tauros Loftas“, pristatė premjerą – monospektaklį pagal paskutinį A. Kamiu romaną „Krytis“. Spektaklio autorius – jaunosios kartos režisierius ir aktorius Marius Meilūnas, panevėžiečiams jau pažįstamas kaip spektaklių „Devynbėdžiai“ ir „Nekviestoji“ autorius.

Kartu su M. Meilūnu spektaklį kūrė Vilniaus Kolegijos Menų fakulteto absolventai – jauna džiazo grupė „N-Atomic Trio“ (Dovydas Buidovas, Kristupas Kmitas ir Dominykas Norkūnas).

Monospektaklis „Krytis“ – tai jau antrus metus Panevėžyje vykstančių jaunųjų režisierių dirbtuvių rezultatas. M. Meilūnas džiaugiasi, kad Panevėžyje atsiranda vietos naujų teatrinių formų ir erdvių ieškojimams. Šiuo atveju buvo pasirinktas būtent klubas – baras „Tauros loftas“, kurio erdvės ir atmosfera pasirodė tinkamiausios idėjai įgyvendinti.

Kaip teigia spektaklio režisierius M. Meilūnas: „Baras, kaip monospektaklio veiksmo vieta, pasirinktas neatsitiktinai. A. Kamiu savo filosofines idėjas dėstė ne sausais kantiškais postulatais, suprantamais tik rinktiniam intelektualų rateliui, o gyvybe pulsuojančiais romanais, dramomis. Todėl ir spektaklis iš gana sterilios, aukštajai kultūrai kiek įsipareigojančios teatro salės, suskirstytos pagal eiles, vietas, perėjo į intymesnę ir žemiškesnę vietą, kurioje sugriūna hierarchinės struktūros ir visi tampa sąlyginai lygūs.“

Jaunasis režisierius taip pat priduria: „Psichologiniu požiūriu baras – nepaprastai įdomi miesto erdvė, tai savotiškas miesto paribys, kur susitinka ir vienas kitą pažįsta patys įvairiausi tipai ir koegzistuoja pačios prieštaringiausios žmogaus būsenos: džiaugsmai, liūdesiai, agresija, meilė, skamba tiek beprasmiai tauškalai, tiek giliausios žmonių išpažintys. Barai – tai „Kryčio“ herojaus Klamanso pasaulis. Jam tai katalizuojanti, atverianti erdvė.”

Didžiulio susidomėjimo sulaukęs spektaklis – ne tik naujas žingsnis J. Miltinio dramos teatrui bet ir klubui „Tauros loftas“. „Džiaugiamės kad klubas tampa erdve ne tik susitikimams su draugais ar koncertams, bet ir erdve kūrybai ir atradimams. Esame atviri visoms meno formoms ir palaikome naujas idėjas, meninius – kultūrinius akibrokštus“, – džiaugiasi klubo renginių organizatorė Eglė Mockūnaitė.

Tiems, kurie dar nespėjo pamatyti veržlaus ir maištingo „Kryčio“, organizatoriai pažada, kad tai tikrai ne vienintelis šio spektaklio pasirodymas klube „Tauros loftas“. Numatomos gastrolės ir kituose Lietuvos miestuose. Naujienas galite sekti Juozo Miltinio dramos teatro ir klubo „Tauros loftas“ Facebook paskyrose ir internetiniuose puslapiuose.

Juozo Miltinio dramos teatras

(Visited 47 times, 1 visits today)
123456