21.2 C
Biržai
Trečiadienis, 28 liepos, 2021

Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

Ar jau skaitėte?

ka-atnes-2016Stevas Jobsas sakė, kad „Dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais? Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu. Manote, jog lankstūs mobilieji įrenginiai nereikalingi? Ką gi, panašu, jog ir čia gamintojai turi, ką atsakyti. Kokių naujienų tikimasi kitąmet šioje rinkoje, komentuoja ir savo įžvalgomis apie šios rinkos tendencijas dalijasi Varlė.lt mobiliųjų įrenginių ekspertai.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmanieji telefonai jau pasiekė savo apogėjų. Juk šiuolaikiniai įrenginiai yra aprūpinti visomis pažangiomis bei reikalingomis patogiam naudojimui funkcijomis, tokiomis, apie kurias dar mes prieš dešimt ar net ir penkis metus galėjome tik pasvajoti. Tačiau, žvelgiant į elektroninių technologijų vystymosi tempą ir vis labiau ryškėjančią konkurenciją tarp mobiliųjų įrenginių gamintojų, galima spėti, jog tai dar ne viskas, – teigia Varlė.lt direktorius ir mobiliųjų įrenginių ekspertas Igoris Tkačenko.

Didelė ekrano skiriamoji geba, neįtikėtinas vaizdo tikslumas ir ryškumas, naujos kartos didelės spartos tinklai, ultraspartieji procesoriai, nepaprastai greito įkrovimo funkcija – tai, kas dar visai neseniai atrodė tarsi dalykai iš mokslinės fantastikos srities, jau laukia naudotojų arba pasitiks visai netrukus 2016-ųjų naujienose. Siūlome pažvelgti į vienus laukiamiausius ateinančių metų išmaniuosius telefonus.

Naujojo „iPhone“ planose – siekis išstumti profesionalius fotoaparatus?

Žinoma, „Apple“ kompanijos produkcija ko gero visada yra viena labiausiai laukiamų. Tikimasi, jog „iPhone 7“ bus dar plonesnis, aptakesnis ir patogesnis. Telefono dizainą kūrėjai tikėtina šiek tiek pakeis, tačiau epinės klasikos vargu ar atsisakys. Užsienio analitikų manymu, labiausiai tikėtina, jog ekrano įstrižainės nepasikeis – 4.7 colių įprasta versija ir 5.5 colių „Plus“ modelyje. Nuotraukų ir vaizdo įrašų mėgėjams patiks patobulinta kadrų fiksavimo technologija, kuri taps galimybe dėka to, jog „Apple“ įsigijo Izraelio kompaniją „Linximaging“.

Šios kompanijos vystymos technologijos leis išmaniesiems telefonams kurti turinį, kuris kokybės požiūriu nenusileidžia profesionaliems veidrodiniams fotoaparatams. Taip pat planuojama, jog 2016 metais pasirodysiančio „iPhone 7“ pagrindinė kamera turės net 21 megapikselį, o priekinė – 5. Tai leidžia formuoti prielaidą, jog tokiu būdu „Apple“ daro reikšmingą žingsnį kelyje, kur grėmėzdiškus fotoaparatus išstums į kišenę telpantys įrenginiai. „Apple“ žengs tikrai rimtą žingsnį patobulindama savo gaminamų įrenginių kamerų parametrus, tačiau bent pagal megapikselių skaičių, ši kompanija tiesiog pasivys kitus gamintojus, kurių gaminių 21 megapikselį turinti kamera seniai nėra naujiena – štai pavyzdžiui, „Sony“ dar 2013 metų pabaigoje išleido telefoną su 20.7 megapikselių kamera. Kitas svarbus dalykas kalbant apie kameras yra tas, kad kinų gamintojai tuos 5 megapikselius priekinėje kameroje naudoja jau seniai, bet ilgą laiką Europos rinka neturejo mobiliųjų telefonų tinkamų „normalioms“ asmenukėms. Šiemet tiek „Samsung“, tiek „Sony“ atsibudo ir jau nuo gegužės mėnesio siūlo flagmanus su 5 megapikselių priekine kamera. Štai pavyzdžiui, „Huawei“ savo 2014 metų pradžios flagmane („P7“), siūlo netgi 8 megapikselių priekinę kamerą (ir 2015 metų modelyje, beje, aktualūs vis dar tie patys 8 megapikseliai).

Manoma, jog 2016-ųjų „iPhone“ turės infraraudonųjų spindulių jutiklį, kuris išmanųjį telefoną galės paversti „Apple TV“ nuotolinio valdymo pulteliu bei žymiai pagerins „iPhone“ sinchronizaciją su kitais kompanijos įrenginais. Puiki naujiena spartaus mobilaus interneto gerbėjams: pasak užsienio ekspertų, naujajame „iPhone“ įrenginyje bus panaudoti visiems tinklų tipams tinkantys LTE lustai.

„LG“ ir toliau eksperimentuoja su konstrukcijomis

Viena labiausiai komentuojamų naujienų išmaniųjų telefonų rinkoje – atnaujinta „LG“ lenktos konstrukcijos telefono versija. Į masinę gamybą įrenginys pirmą kartą buvo paleistas 2014 metais. Tada „LG“ produktas sukėlė tikrą furorą. Nestandartiškas, išlenktas telefono dizainas idealiai suderintas su aukštu funkcionalumu ir būtent tai lemia, jog „LG G Flex 3“ išties unikalus savo segmente.

Atnaujinta telefono versija „LG G Flex 3“ turės tą patį 6 colių įstrižainės ekraną, tačiau spėjama, jog jis bus ne tik išlenktas, bet ir sulankstomas. Reikėtų pažymėti, jog sulankstomo ekrano idėja visai nepriklauso „LG“ kompanijai ir „G Flex 3“ tikrai netaps pirmuoju absoliučiai lanksčiu išmaniuoju, tačiau ši ypatybė vis vien žadina smalsumą. Tikėtina, jog naujas įrenginys turės patogesnę ir ergonomiškesnę formą.

Galinė korpuso dalis bus padengta specialia medžiaga, pajėgia užtraukti smulkius įbrėžimus. Kai kurie užsienio ekspertai sugestijuoja, jog „LG“ gali išleisti naują pilnai lankstų telefoną sulankstomos konstrukcijos pavidalu, tačiau labiausiai tikėtina yra tai, kad gamintojas kol kas atsisakys šios idėjos ir maksimaliai patobulins jau visiems žinomą konceptą. Spėjama, jog „LG“ kompanija į naują telefonų liniją planuoja integruoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir akies tinklainės skenerį.

Varlė.lt specialisto Sauliaus Vyšniausko teigimu, „LG Flex“ modelis Lietuvoje nėra populiarus. Kiek neįprasta konstrukcija tikrai nėra tai, kas skatina eiti iš proto dėl šio telefono. Ne paslaptis, jog lietuviai mieliau renkasi flagmanus, o ne eksperimentinius modelius, tačiau štai pavyzdžiui, dviem ekranais ir dviguba priekine kamera apginkluotas „LG V10“, tikėtina, mūsų šalyje bus daug populiaresnis, nors tai tikrai ne pirmasis toks dviekranis „šedevras“ telefonų istorijoje.

Kas sukasi „Samsung“ galvoje?

„Samsung Galaxy S7“ – viena karščiausiai 2016 metų laukiamų naujienų. Šįkart „Samsung“ kompanija tikrai nustebins savo gerbėjus ne tik įrenginio dizainu, bet ir funkcionalumais. „Galaxy S7“ įrenginiui jau dabar prognozuojama didžiulė sėkmė, o kai kurie užsienio mobiliųjų įrenginių rinkos ekspertai kalba apie tai, jog šis telefonas pagal pardavimus gali tapti lyderiu ir nurungti visus „Samsung“ išmaniuosius telefonus. Tai ką gi mums ruošia šis gamintojas?

Pirmiausia, korpusas čia bus pilnai metalinis. Tai prisidės prie ilgesnio įrenginio tarnavimo laiko, apsaugos nuo netyčinių kritimų ir vizualiai dar labiau priartins išmanųjį prie verslo segmento. Trumpai tariant, pažvelgus į įrenginį, nekils jokių klausimų dėl jo aukštos klasės.

Yra gandų, jog „Samsung Display“ užsakė 8 milijonus lanksčiųjų ekranų savo „Galaxy“ flagmanui. „Galaxy S7“ ekranas bus padidintas, „Snapdragon Qualcomm 810“ procesorius taps greitesnis ir spartesnis, o 5 GB operatyviosios atminties užtikrins optimalų reikliausių programėlių veikimą. „Galaxy S7“ charakteristikų ir ypatybių sąraše puikuojasi rekordiniai kameros parametrai – 30 megapikselių galinė ir 10 megapikselių priekinė. 3D filmavimo režimas, vaizdo stabilizavimas ir fiksuojamų kadrų kokybės patobulinimas padės kurti idealų vaizdo turinį. Ekranas turės 3840 ? 2200 pikselių raiška – ko gero absoliutus išskirtinumas šių įrenginių rinkoje!

„Samsung“ į „Galaxy S7“ dės savo gamybos lustus. „Samsung“ žada tapti trečiuoju prekės ženklu (po „Qualcomm“ ir „Apple“), kuris projektuos savo sprendimus procesoriaus branduolių srityje. Taip kompanija pagerins savo pozicijas SoC (angl. System-on-a-chip) segmente. Kompanija jau turi didelę patirtį projektuojant įvairias lustų formas. Iki šiol „Samsung“ „Exynos“ lustuose naudojo ARM CPU branduolius. Naujajame procesoriuje tai turėtų pasikeisti. Kompanija „Exynos“ lustui ketina pasiūlyti savo gamybos GPU. Kas iš to? Mažesni gamybos kaštai, geriau optimizuoti lustai, konkurencinis pranašumas rinkoje.

Yra žinių, jog „Samsung“ ketina pasiūlyti tris naujojo flagmano variantus, kurie skirsis savo procesoriais ir bus prieinami skirtingose rinkose. „Galaxy S7“ su „Qualcomm Snapdragon 820“ turėtų būti skirtas JAV ir Kinijai, versija su „Exynos 8890“ – Europos, Pietų Korėjos ir Japonijos rinkoms, o „Galaxy S7“ su „Exynos 7422“ turėtų atsidurti Indijoje.

O ką rezga „Sony“?

Revoliucijos ar kokių nors reikšmingų techninės savo įrenginių specifikacijos atradimų „Sony“ kompanija neplanuoja. Būsimieji „Sony Xperia Z5+“ ir „Sony Xperia Z6“ turės geresnį aparatinį „įdarą“, kuris lems ilgesnį veikimo laiką ir efektyvesnį našumą. Greičiausiai bus panaudotas tas pats kaip ir ankstesniuose modeliuose „SnapDragon“ procesorius. Procesorius turės 8 branduolius, kurių kiekvienas – su ne mažesniu nei 2,0 – 2,5 GHz taktiniu dažniu. Ekranas turės ne mažesnę nei 1920 x 1080 pikselių raišką ir pasižymės patogesne TFT technologija.

Laukiama, jog „Sony Xperia Z6“ įrenginyje bus pasiūlyta didesnė kamerų raiška – net 30 megapikselių galinės ir 8 – priekinės kameros atveju. Panašu, jog „Sony“ neketina drastiškai keisti „Xperia“ serijos ekranų dydžio, nors spėjama, kad 2016-ųjų modeliai gali turėti tiek tradicinį 5,2 colių, tiek 5,5 ir net 6 colių įstrižainę. Akivaizdu, jog japonų gamintojas ruošia kelias versijas: parametrų ir kainos derinio aukso viduriuko vardo vertą „Sony Xperia Z6 Compact“ ir premium klasės modelį.

Kokios bendros tendencijos?

2016-ųjų išmanieji telefonai žada būti ne tik pažangesni, bet ir pigesni. To priežastis – sparčiai tobulėjančių technologijų prieinamumo plitimas bei startuolių projektų nuopelnai. Be to, vis daugiau Kinijos gamintojų žada plėsti rinkas ir nišos savo produktams ieškoti pasauliniu mastu. Tai puikiai iliustruoja tokie dar visai neseniai mums visai negirdėti ir greitai išpopuliarėję žaidėjai kaip „Xiaomi“ ar „Meizu“. Jų populiarumo paslaptis? Pažangių funkcijų ir puikių techninių specifikacijų rinkinys už žemą kainą. Prognozuojama, jog tokia arši konkurencija neleis didiesiems žaidėjams žiūrėti į tai užmerktomis akimis.

2016-ieji išties sulankstomų išmaniųjų metai. Jau minėjome apie „LG“ planus ir toliau vystyti lanksčios konstrukcijos įrenginius. Kiti gamintojai taip pat žengia šiuo keliu – „Samsung“ lankstųjį ekraną ketina pasiūlyti vienoje „Galaxy S7“ modelio versijoje. Taip pat yra žinių, jog ruošiamas ir lankstus „SM-G929F“ modelis, savo specifikacijomis primenantis „Galaxy S6 edge+“ įrenginį, tad viso 2016 metais laukiama dviejų lanksčiųjų „Samsung“ telefonų. Kodėl iškeliamas lanksčiųjų išmaniųjų telefonų ekranų konceptas? Telefonai tampa didesni ir 6 colių dydžio mobilaus įrenginio turėjimas neturi trukdyti portabilumui, o ekranas, kurį galima sulenkti ar susukti šiuo atveju atrodo kaip sprendimas.

2016-aisiais išmanųjį telefoną įkrausime per 30 sekundžių. Šiais metais Izraelio kompanija „StoreDot“ sukūrė bateriją, kurį pajėgi įkrauti elektromobilį per kelias minutes, o išmanųjį telefoną – vos per kelias sekundes. Tiesa, jau sukurtas baterijos prototipas per didelis tam, kad būtų tinkamas naudoti šiuolaikiniuose telefonuose, tačiau 2016 m. „StoreDot“ žadėjo tą ištaisyti. Ateinančiais metais bus sukurta plona baterija, kuri leis išmanųjį telefoną įkrauti vos per 30 sekundžių.

2016-aisiais „Android“ flagmanai turės savo „3D Touch“. Kaip žinia, naujasis „iPhone 6s“ pasižymi „3D Touch“ technologija, kurios dėka išmanusis reaguoja į ekrano paspaudimo stiprumą. Operacinės sistemos vartotojo sąsaja ir daugelis programėlių jau yra pritaikyti šioms naujoms galimybėms. Kažką panašaus sutiksime toli gražu ne kiekviename „Android“ išmaniajame, o panaši technologija siūloma „Huawei Mate S“ verčia linkėti daugiau. Tačiau viskas laikina. Štai pavyzdžiui, „Synaptics“ kompanija prognozuoja, jog dauguma flagmanų 2016 metais galės atpažinti paspaudimo stiprumą. Savo prognozes „Synaptics“ kompanija patvirtina konkrečiu veiksmu – išleisdama jutiklinio ekrano valdiklį „ClearPad 3700“, kurio dėka „Android“ išmaniųjų ekranai galės veikti taip pat kaip „iPhone 6s“. Turbūt sunku įsivaizduoti, kad „Samsung“ ir kiti gamintojai nepanorės pasinaudoti šia galimybe. Juk stambūs rinkos žaidėjai neleidžia sau gaminti įrenginius, kurie kažkuo nusileidžia konkurentams. Žinoma, turbūt įdomiausias čia klausimas susijęs su tuo, ar „Google“ pasiūlys ekrano paspaudimo stiprumo palaikymą kitoje „Android“ versijoje. Galima daryti prielaidą, kad jei išmaniųjų telefonų gamintojai savo įrenginių sąsajas pritaikys naujoms jutiklinio ekrano galimybėms, bus gerai, tačiau visiškai kitos galimybės atsivers tada, kai skaitmeninių programėlių kūrėjai pradės aktyviai išnaudoti šią technologiją.

Marius Butauskas
UAB „Varlė“

2021 metų vestuvinių žiedų tendencijos: kas laukia ateinančiais metais?

Galima neabejoti, kad 2021 m. vestuvių tendencijoms įtakos turės Covid-19 pandemija ir 2020 m. karantinas. Šiais metais tūkstančiai jaunųjų ir jaunikių buvo priversti atšaukti ar atidėti savo vestuves, daugelis su mintimi, kad jų 2021...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

5 savybės, dėl kurių pistacijos pelnytai vadinamos idealiu užkandžiu

Pistacijos – vieni seniausių riešutų pasaulyje, tūkstančius metų auginami Viduriniuose Rytuose. Šis užkandis dėmesio nusipelnė ne tik dėl egzotiško skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių sveikatai. Štai dėl kokių priežasčių mitybos specialistai pistacijas...

Ką daryti šiuo metu grįžus ar atvykus iš užsienio dėl saviizoliacijos?

Švelninant karantino sąlygas, sparčiai daugėja užklausų, ką daryti grįžus ar atvykus iš užsienio. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad visi asmenys, grįžę ar atvykę iš bet kurios užsienio valstybės į Lietuvą,...

Kiemuose siaučia vagys: taikosi ir į kepsnines, lauko baldus

Atšilus orams dažnas ima aktyviau darbuotis lauke ir praleidžia daugiau laiko gryname ore. Savo ruožtu vagys šiltąjį sezoną turi daugiau progų atvirai apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, naujus pirkinius. Pastaruoju metu vis dažniau nusikaltėlių...

14 Lietuvos organizacijų ragina riboti palmių aliejaus naudojimą

Lietuvos aplinkosaugos, pramonės, žemės ūkio organizacijos išplatino bendrą deklaraciją, kuria išreiškia palaikymą Seime svarstomam įstatymui apriboti palmių aliejaus naudojimą biodegaluose. Deklaracijai palaikymą išreiškė 14 Lietuvos organizacijų, kurios kartu vienija daugiau nei 1000 narių – nevyriausybinius...

Geros emocijos sugrįžta: spektakliai vasarą vyks DOMINO teatre be stogo

Po daugiau nei tris mėnesius trukusio draudimo organizuoti renginius DOMINO teatras šiandien džiaugiasi – jau nuo liepos mėnesio pradės rodyti spektaklius. Tiesa, išliekant renginių apribojimams uždarose erdvėse populiariausias komedijas kokybiško laisvalaikio teatras kvies pamatyti...

Prikelkite savo seną telefoną antram gyvenimui

Įsigijus naują telefoną visuomet kyla klausimas ką daryti su senuoju – parduoti, atiduoti ar pasilikti. Technologijų ekspertai siūlo neskubėti išmesti seno, bet dar veikiančio telefono ir jį panaudoti šiek tiek pakeitus jo paskirtį. Jūsų dėmesiui...

4 sėklos, kuriomis būtina praturtinti kasdienį racioną

Karantino mėnesiai primena apie save ne tik pakitusiomis kūno linijomis ir sunkumo jausmu, bet ir energijos stoka. Siekiantiems gerai jaustis, dietistė Vaida Kurpienė pataria atkreipti dėmesį į mineralinių medžiagų gausias sėklas ir kasdienį racioną...

Dronai Lietuvos policijoje: atidesnis žvilgsnis į įvykių vietas

Lietuvos policijos mokykla prisideda prie inovacijų policijoje diegimo. Kartu su Lietuvos teismo ekspertizių centro atstovais Kęstučiu Graželiu ir Henriku Vaitiekūnu, kurie yra ir mokymų instruktoriai, mokykloje vykstančiuose mokymuose pareigūnai mokomi pilotuoti bepiločius orlaivius, naudoti...

„Sodra“ atnaujina pensijas – daliai gavėjų jos didės

Kone kas aštuntas senatvės pensijos amžiaus sulaukęs gyventojas vis dar dirba ir daugelis jų jau šį ar kitą mėnesį sulauks atnaujintų – didesnių pensijų. Taip pat atnaujinamos ir dirbusiųjų neįgaliųjų netekto darbingumo (neįgalumo) pensijos. Iš...

Vasaros košmaras – geliantys vabzdžiai: vaistininkas pataria, kas padėtų apsisaugoti

Artėjant karantino pabaigai, laisvalaikį gryname ore ir nuotaiką gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir daugybė kitų. Vieni iš jų kėsinasi įgelti, nes yra alkani,...

Laura Mazalienė: „Karantinas išmokė ne tik būti, bet ir dirbti su vaikais“

Verslininkė, žurnalistė Laura Mazalienė su vyru Šarūnu karantino metu išgyveno tikrą emocijų karuselę: pečius užgriuvo nežinia dėl restorano „Vaflių namai“ ateities, ant plauko pakibo organizuojamos vestuvės, o namuose dėmesio laukė trys mažamečiai vaikai. Nors...

Įtampa pečių juostoje – vienas dažniausių nusiskundimų (video pamoka)

Masažai, SPA, įvairios kūno puoselėjimo procedūros vis labiau populiarėja,“ – teigia masažuotojas, kineziterapeutas ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas MARIUS JURGELAITIS. Daugiau kaip 10 metų praktine masažo veikla užsiimantis specialistas džiaugiasi, jog...

Vakar dienos audros ir liūties padarinių nuostoliai sieks 100 tūkstančių eurų

Didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ registruoja klientų patirtas žalas dėl vakar dienos audringų ir lietingų orų didžiojoje Lietuvos dalyje. „Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad šios audros žaloms atlyginti prireiks 100 tūkstančių eurų draudimo išmokų, o...

Kai atrodys išmanieji miestai kai virš galvų skraidys dronai, o eismo spūstys bus retenybė

Kalbėdami apie 5G ryšį dažnai įsivaizduojame bokštus, antenas ir žaibiškai greitą internetą, leidžiantį sklandžiai atlikti vaizdo skambučius, be sutrikimų dirbti per atstumą ar per kelias sekundes atsisiųsti filmą. Tačiau retai susimąstome, kad penktos kartos...
spot_img